„Mano Minecraft ateities Panevėžys” finalas

„Mano Minecraft ateities Panevėžys” finalas

Balandžio 27 d. – birželio 10 d. vyko konkursas bei renginių ciklas „Mano Minecraft ateities Panevėžys“. Konkurse dalyvauti buvo kviečiami 1 – 8 klasių mokiniai iš visos Panevėžio apskrities, atskirai dalyvaujant 1 – 4 klasių bei 5 – 8 klasių grupėse. „Mano Minecraft ateities Panevėžys“ konkurso tikslas – ugdyti mokinių informacinių technologijų ir kūrybines kompetencijas. Jaunuoliai turėjo pasvarstyti kokį Panevėžio miesto objektą jie norėtų renovuoti ar išvysti ateityje ir jį atkurti Minecraft žaidimo platformoje. Konkurso uždaviniai – skatinti mokinius pasitelkiant informacines technologijas projektuoti atsinaujinančio miesto objektą bei įsitraukti į jo planavimą, ugdyti kūrybiškumą skatinant originalias ateities idėjas, skatinti mokinių bendradarbiavimą bei padėti įgyti žinių apie miesto plėtrą ir architektūros planavimą. Į šį konkursą per dvi savaites užsiregistravo net 93 komandos!

Konkurso laikotarpiu taip pat vyko keli nuotoliniai renginiai ir konsultacijos. Dalyviai galėjo pateikti savo klausimus bei išmokti naudotis ekrano fiksavimo platformomis konsultacijų metu – konsultacijos ir seminaras vyko gegužės 10, 19, 28 dienomis. Mokiniai be galo laukė ir virtualių susitikimų su profesijų atstovais ir profesionalais. Gegužės 14 d. jie turėjo galimybę susipažinti su Dariumi Kniūkšta, jo veikla „Minecraft” platybėse ir už jo ribų. Darius pristatė kokiu būdu yra planuojami ir kuriami didelės apimties projektai „Minecraft” platformoje, turėjo puikių įžvalgų bei patarimų konkurso dalyviams. Gegužės 25 d. mokiniai virtualiai susitiko ir su Panevėžio miesto savivaldybės atstove, teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiaja specialiste Ieva Skiotiene. Šio nuotolinio susitikimo metu Ieva papasakojo nuo ko prasideda projektavimas, pristatė architektūros principus bei miesto plėtrą artimiausiu metu.

Projektinius darbus (bent 3 ekrano nuotraukas ir ekrano vaizdo įrašą iki 2 minučių) dalyviai pateikė iki birželio 2 dienos. Birželio 3 – 8 dienomis konkurso komisija vertino darbus pagal nustatytus vertinimo kriterijus.

„Panevėžio plėtros agentūros” nominaciją pelnę 1 -4 klasių projektai:

Geriausias rajono atnaujinimas (1-4 kl.)

Aironas M. „Atnaujintas Panevėžys”

Geriausias objekto atgaivinimas (1-4 kl.)

Deina B. ir Smiltė K. „Svajonių ateities mokykla”

„Panevėžio plėtros agentūros” nominaciją pelnę 5 – 8 klasių projektai:

Geriausias rajono atnaujinimas (5-8 kl.)

Einius K. „Poilsio kampas”

Geriausias objekto atgaivinimas (5-8 kl.)

Modestas R. ir Faustas P. „Mano Minecraft ateities Panevėžys: viešbutis ir jo aplinka”

Išrinkti trys daugiausiai balų surinkę projektai 1 – 4 klasių koncentre:

Arnas Ž. „Geležinkelio stotis”

Danas J. „Mano ateities vizija”

Danielius G. ir Amelija P. „Chemijos laboratorija”

Išrinkti trys daugiausiai balų surinkę projektai 5 – 8 klasių koncentre:

Ignas C. ir Augustas P. „Centrinio viešbučio atnaujinimas”

Kristupas G., Aistis P., Dominykas V. „Take a break”

Benas K. „Vandens parkas”

Daugiau dalyvių projektų įrašų jau netrukus!