Apie mus

Mėgsti konstruoti, programuoti, kurti, išrasti?

Užsuk į ,,RoboLabą“!

PRC „RoboLabas“ – tai Panevėžio švietimo centro padalinys, teikiantis kokybišką įtraukiantį neformalų ugdymą vaikams nuo 5 metų, jaunimui bei suaugusiems. Robotikos centre kasdien renkasi nutrūktgalviai kūrėjai, kurie konstruoja ir programuoja robotus, žaisdami mokosi ir kūrybiškai sprendžia problemas. 

 

PRC „RoboLabas” veikloje išsiskiria  3 pagrindinės ugdymo kryptys: 

  • technologinio – inžinerinio ugdymo išplėstinė programa skatina taikyti praktines žinias ir technologijaskuriant darbus, vykdyti įvairius projektus, projektuoti ir valdyti technologinius procesus, 
  • sumaniosios specializacijos išplėstinė programa supažindina su inovatyvių technologijų, produktų kūrimu, procesais ir metodais, naudojančiais šios veiklos rezultatus, skatina kūrybiškumą, norą domėtis pažangaus verslo kūrimo galimybėmis, padeda mokslo institucijoms, viešojo ir privataus sektorių subjektams ugdyti sumaniosios specializacijos specialistus, 
  • kūrybinių industrijų išplėstinė programa lavina kūrybiškumo gebėjimus, skatina kūrybines idėjas įgyvendinti rengiant projektus, skatina analizuoti kultūrines ir kūrybines industrijas, siūlant produktus ir paslaugas. 

 

RoboNaujokai konstruodami individualiu tempu mokosi reikšti savo kūrybiškumą ir bendradarbiauti. Žaisdami ugdosi socialinius, emocinius ir pažintinius gebėjimus. 

  

RoboTyrėjai susipažįsta su konstravimo ir programavimo pradžiamoksliu, lavina technologinį kūrybiškumą, pritaiko ir sustiprina mokykloje įgytas projektinės veiklos žinias. 

  

RoboKūrėjai veikdami savarankiškai ar bendradarbiaudami gilinasi į aktualias pasaulines problemas. Kuria technologinius-inžinerinius sprendimo būdus ir įrankius, įveiklina juos programuodami. 

 

RoboNovatoriai turi patirties ir gali pasirinkti, kuri sritis domina labiausiai: inžinerija, programavimas, multimedija ar techninė kūryba. Gilindamiesi į pasirinktą veiklą jie tobulina turimas ir įgyja naujų technologinio raštingumo  kompetencijų, kurias pritaiko novatoriškoms idėjoms įgyvendinti. 

 

RoboŠventė 

Norite įdomaus, nuotaikingo, o sykiu ir naudingo gimtadienio ar komandinės pramogos?  Kviečiame patirti RoboPasaulio nuotykius! Šventės metu sukonstruosite savo superrobotąišmoksite blokinio programavimo, susipažinsite su įvairiais robotų technikos sprendimais.  

Dalyvių sukurti robotai mes vienas kitam iššūkį varžybų trasose ar sumo ringuosePuiki šventės nuotaikasmagi komandinė veikla paliks neišdildomų įspūdžių! 

  

RoboProjektai 

PRC „RoboLabas” su partneriais aktyviai įgyvendina vietos ir tarptautinius projektus, kuriais siekiama skatinti vaikų ir jaunuolių susidomėjimą technologijų, inžinerijos ir matematikos mokslais bei inovacijomis. Įgyvendinant projektus vykdomos vaikų neformaliojo švietimo veiklos, organizuojamos stovyklos, kuriose siekiama pagerinti mokinių pasiekimus STEAM mokslų srityse, išbandyti įvairių sričių inovacijas, tokiu būdu prisidedant prie technologijų, gamtamokslinių mokslų populiarinimo ir jaunųjų tyrėjų ugdymo. PRCRoboLabas“ nuolat ieško partnerių projektų neformaliojo vaikų švietimo, robotikos, inžinerijos, STEAM, inovacijų diegimo srityse. Jei norite tapti PRC „RoboLabas“ projektų partneriu ar turite idėjų, kurias norėtumėte įgyvendinti kartu, rašykite vaida.r@robo-labas.lt . 

  

Edukacijos 

Dar viena PRC „RoboLabas” veiklos sritis – edukacinės ekskursijos. Centre laukiame visų technologijų ir robotikos entuziastų nuo 5-erių iki 100 metų. Edukacijos metu susipažinsite su Centru, sužinosite apie jo veiklą ir patys, atsižvelgiant į amžių, išbandysite robotų konstravimą, programinių kodų rašymą, įvairias kitas technologijasSiūlome šias  programas: 

  • 5-10 metų vaikams ,,Jaunieji išradėjai“
  • 11-14 metų vaikams mokiniams ,,Robotų mechanika“

 

Varžybos  

PRC „RoboLabo“ neatsiejama veiklos dalis – varžybos, konkursai, parodos. Juos organizuojame ir kviečiame dalyvauti visus, kurie neabejingi technologijoms ir kūrybaiCentras vienija besidominčius robotikos sritimi. PRC „RoboLabas“ – didžiausia Lietuvoje robotų varžyboms skirta vieta, kurioje sudaromos galimybės ne tik treniruotis, pasiruošti konkursams Lietuvoje ir užsienyje, bet ir įgyti patirties, konsultuotis su profesionaliais specialistais-mokytojais. 

 

Savanorystė  

PRC „RoboLabas” yra akredituota savanoriškos veiklos organizacija,  kviečianti iniciatyvų jaunimą (14–29 m.) prisidėti prie Centro veiklos. Jei esi kruopštus, turi daug kantrybėsgali padėti tvarkyti edukacinę aplinkąpasiruošti renginiams, užsiėmimamsJei esi kūrybingas, moki organizuotigali prisidėti organizuojant varžybasreprezentacinius renginius, pasiūlyti naujų veikJei patinka leisti laiką su vaikais, bendrauti, pasiūlysime padėti mokytojams vesti būrelius ir organizuoti veiklas vaikams pertraukų metu.  

 

Stovyklos  

Kai baigiasi pamokos, o dar norisi pabūti su draugais, puiki galimybė – PRC „RoboLabas“ stovyklos, kur galėsite kurti, atrasti, susipažinti, draugauti, smagiai praleisti laiką. Įdomios ir įtraukiančios stovyklų veiklos laukia Jūsų visų ir vasarą, ir žiemą.