Naujų mokslo metų būrelių pasiūla (2022-2023 m.)

Naujų mokslo metų būrelių pasiūla (2022-2023 m.)

Panevėžio švietimo centro padaliniai – robotikos centras „RoboLabas“ ir Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras – kviečia tėvelius ir jų vaikus susipažinti su būreliais, kuriuos vaikams siūlo lankyti nuo naujų mokslo metų – rugsėjo mėnesio. Susidomėjusius veiklomis kviečiame iš anksto pildyti formą. Informaciją apie priėmimo tvarką ir veiklų tvarkaraštį išsiųsime nurodytais kontaktais – būsite informuoti pirmieji. Formą pildykite:

 

PRC „RoboLabas“ būreliai: 

 

Robio ABC (priešmokyklinukams)

Vaikai kviečiami susipažinti su žaismingais robotais, žaisti ir programuoti, keliauti ir pažinti spalvas, raides, gyvūnus.

 

Robio atradimai (1–2 kl.)

Užsiėmimų metu dirbama su Mind Designer, Lego WeDo 2.0, MicroBit robotais, susipažįstama su jų veikimo principais, mokomasi valdyti robotus, atlikti įvairias misijas (užduotis), kurti komandinius ir individualius STEAM projektus.

 

Kodžio laboratorija (1–2 kl.)

Tai tęstinė „RoboTyrėjo: Robio atradimai” programa. Užsiėmimų metu dirbama su LEGO WeDo 2.0 robotikos konstruktoriais, Ozobot Bit robotais, mikrovaldikliais micro:Bit, 3D pieštukais ir 3D modeliavimo platforma.

 

Interaktyvūs pojūčiai (3–5 kl.)

Užsiėmimuose mokomasi kurti nesudėtingas mobilias aplikacijas ir erdvinius projektus, vaikai įgyja  blokinio programavimo žinių ir jas taiko konstruodami.

 

Kosmoso platybėse (3–5 kl.)

Programos tikslas – padėti suprasti esminius mechanikos ir konstravimo procesus, mokyti jungti nesudėtingas elektrines grandines, pažinti blokinio programavimo pagrindus, mokyti programuoti robotus, 2D ir 3D projektus.

 

Minecraft ir 3D projektavimas (3–6 kl.)

Programa skirta mokiniams, norintiems mokytis kurti ir žaisti trimatėse platformose. „Minecraft“ yra atvirojo pasaulio žaidimas, o „Tinkercad“ leidžia pradedantiesiems kurti 3D modelius.

 

Spalvų inžinerija (3–6 kl.)

Vaikai mokosi sujungti dvi sritis – dizainą ir technologijas, įgyja skaitmeninio dizaino pagrindus. Jau dabar tokie specialistai ypač reikalingi, tai – ateities profesija.

 

Robotų inžinerija (5–12 kl.)

Lankydami šią programą, mokiniai taiko ir gilina programavimo gebėjimus „Scratch“, „Mindstorms Education EV3“ ir kt. platformose, trimačio projektavimo ir modeliavimo gebėjimus „Tinkercad“, „Studio 2.0“ programose, konstravimo ir grandinių jungimo įgūdžius EV3, dirba su atsinaujinančių energijos šaltinių, mechanikos ir pneumatikos, FLL iššūkių ir kt. rinkiniais.

 

Robotų inžinerija (5–12 kl.)

Tęstinė programa mokiniams, supažindinanti su 3D projektavimo programomis „Tinkercad Codeblocks“, „Fusion 360“ arba „Solidworks“ ir „Python“ programavimo kalba. Mokoma modeliuoti gaminius ir kurti, ruošti eskizus ir juos skaitmeninti, rengti brėžinius, techninę dokumentaciją gamybai, projektinio darbo aprašą ir pristatymą. Programa parengta bendradarbiaujant su VGTU „Ateities inžinerija“.

 

NAUJA! Multimedija ir dizainas (4–8 kl.)

Programa supažindina su dizaino pagrindais, mokiniai mokosi kurti brėžinius, elementus, internetinių svetainių, mobilių programėlių dizainą, jų interaktyvius prototipus, pritaikyti spalvas, tipografiją, virtualioje erdvėje projektuoti 3D ir programuoti.

 

Robodronika (5–8 kl.)

Programa skirta ugdyti pirmuosius konstravimo ir programavimo įgūdžius, supažindina vaikus su bepiločių skraidyklių valdymo, programavimo technologijomis. Užsiėmimų metu dirbama su bepilotėmis „DJI Tello“ skraidyklėmis, blokinio programavimo platforma „Scratch“, integruota programavimo aplinka „PyCharm“.

 

NAUJA! Foto smalsuoliai (5–8 kl.)

Mokiniai  mokosi kurti vaizdo ir garso elementus, fotografuoti, redaguoti ir montuoti medžiagą, projektuoti ir kurti socialinę mediją, dvimatę ir trimatę animaciją, kompiuterinės grafikos elementus.

 

 

Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro būreliai:

 

Jaunųjų STEAM‘erių klubas (1–4 kl.)

Programa padės pažinti gamtos paslaptis, tyrinėti šimtų milijonų metų senumo fosilijas, pažinti uolienas ir mineralus. Vaikai mokysis perkelti gamtos reiškinius į kompiuterį ir konstruoti, valdyti ekspedicinius robotus.

 

Idėjų fabrikas (5–8 kl.) ir pažengusiems (9–12 kl.)

Programa skirta tiems, kas nori išmokti naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, tapti inovatoriais ir išmokti tobulinti turimus prietaisus ar kurti naujus.

 

Per prizmę (5–8 kl.) ir pažengusiems (9–12 kl.)

Programoje daug fizikos ir inžinerijos praktinių veiklų – įvairių fizikinių ir inžinerinių bandymų, eksperimentų.

 

Išmanus namas  (5–8 kl.) ir pažengusiems (9–12 kl.)

Programa supažindina su išmanaus namo galimybėmis, mokomasi naudoti mikrovaldiklius, konstrukcines medžiagas jį konstruojant.

 

Silicio miesto užkariautojai (5–8 kl.) ir didieji Silicio miesto užkariautojai (9–12 kl.)

Mokiniai, taikydami programavimo, konstravimo, matematikos, socialinių mokslų žinias, modeliuos ir sukonstruos technologijomis grįstą savo svajonių miesto modelį.

 

Eureka! Junior  (5–8 kl.) ir Eureka! (9–12 kl.)

Būrelio užsiėmimuose mokiniai susipažins su cheminėmis medžiagomis ir reiškiniais, išmoks naudotis laboratorijos įranga – indais, prietaisais ir kt. Išbandys šiuolaikines biotechnologijas, aiškinsis pagrindinius cheminius dėsnius tyrinėdami ir atlikdami įvairius bandymus.

 

Tarptautinis kosmoso iššūkis  (5–8 kl.)

Mokiniai susipažins su astronautų naudojamų misijos ženklelių kūrimo istorija, aiškinsis simbolikos reikšmes, sužinos,  kuo skiriasi Saulės sistemos planetos, taikys 3R taisyklę, kurs Kosmoso šiukšlių mažinimo projektą, laiko kapsulę.

 

Kvapų atpažinimo dirbtuvės (5–8 kl.) ir pažengusiems (9–12 kl.)

Tai natūralių botaninių eterinių aliejų pažinimo dirbtuvės, kuriose bus susipažįstama su šiuolaikine aromaterapija, augalais. Dalyviai atliks  kvapų kūrimo eksperimentus ir mokysis pritaikyti natūralius aliejus gamindami muilą, žvakes, druskas, masažinius aliejus.

 

Sportinis aviamodeliavimas (5–8 kl.)

Programa skirta mėgstantiems fiziką ir aerodinamikos paslaptis. Užsiėmimų metu vaikai ugdysis konstravimo, braižymo ir technologijų valdymo įgūdžius, kurs uždarų patalpų, mėtomus sklandytuvus. Mokysis naudotis ir dirbti su CNC programuojamomis, frezavimo, pjovimo staklėmis, 3D spausdintuvu ir kt. FabLab  įranga, susikurti F1N klasės mėtomus sportinius sklandytuvus.

 

Pasidaryk pats (užsiėmimai suaugusiems)

Veiklų metu suaugusiems bus suteikiamos elektrotechnikos pagrindų žinios, jie mokysis naudotis šiuolaikinėmis technologijomis: CNC programuojamomis staklėmis, 3D spausdintuvais, CAD maketavimo technologijomis, elektriniu rotoriniu graviravimo įrankiu, gręžimo staklėmis, pjovimo, frezavimo, tekinimo, litavimo stotelėmis.