Tarptautinės robotikos varžybos „Automaton 2022“ įvyko!

Tarptautinės robotikos varžybos „Automaton 2022“ įvyko!

2022 m. gegužės 7 d. Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ vyko tarptautinės robotikos varžybos „Automaton 2022“. Dalyvauti iššūkyje – varžybose – panoro apie 200 robotikos entuziastų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių nuo 7-erių iki 50-ties metų amžiaus.

Po dvejų metų pertraukos varžybose jėgas išbandė robotų kūrėjai su daugiau nei 180 robotų.

„Labai smagu savaitgalį pradėti čia, „Robolabe“, kur dar  kartą galime įsitikinti, kad Panevėžys neabejotinai yra Lietuvos robotikos sostinė. Sveikinu robotų kūrėjus, susirinkusius į tarptautines robotų varžybas. Linkiu kūrybiškumo ir sėkmės konstruojant, tobulinant bei demonstruojant savo robotus. Svarbiausia, linkiu gero laiko ir tik teigiamų emocijų. Linksmos ir įdomios dienos visiems!“ – sveikindamas renginio dalyvius kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Renginio dalyviai kaskart vis išmaniau ruošiasi varžyboms. Akį traukia FolkraceAntweight, linijos sekimo savadarbiai robotai, kuriems sukonstruoti gali prireikti nuo kelių šimtų, o kartais net ir tūkstančio eurų. Robotus entuziastai konstruoja ne vien iš elektronikos elementų, pačių sukurtų detalių – pritaikius specialius variklius ir jutiklius, panaudojami ir LEGO konstruktoriai.

„Tokių varžybų tikslas – skatinti robotikos ir inžinerinių mechanikos sprendimų taikymą, lavinti konstravimo vaizduotę, leisti patirti kūrybinės laisvės džiaugsmą. Tai didžiausias robotikos renginys Panevėžyje, kur dalyviai turi puikių galimybių technologinėms naujovėms pademonstruoti, varžybų azartui pajusti, o mūsų robotikos centras gali pademonstruoti technologijų pajėgumus,“ – sako Panevėžio švietimo centro padalinio PRC „RoboLabas“ vedėja Vaida Repovienė.

Robotai konkuravo sumo, linijos sekimo rungtyse, lenktyniavo Folkrace trasoje, mBot futbolo varžybose, varžėsi Antweight robotų kovose. Daugelio rungčių robotai suprogramuoti taip, kad galėtų veikti ir rungtis autonomiškai.

„Tokios varžybos skatina domėjimąsi robotais, jų konstravimu ir programavimu. PRC „RoboLabas“ bendradarbiauja su verslo įmonėmis, kuriančiomis ir diegiančiomis inovacijas, siekiančiomis plėtoti Pramonės 4.0 vystymo Panevėžio regione strategiją. Vienas iš bendradarbiavimo tikslų – miesto švietimo įstaigose besimokantiems vaikams sudaryti galimybių jau nuo mažens ugdytis technologinius įgūdžius, skatinti mokinius domėtis tiksliaisiais mokslais, kad jie vėliau kryptingai rinktųsi studijų programas, atitinkančias darbo rinkos poreikius, ir taptų paklausios srities specialistais,“ – įsitikinusi Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

Šių metų robotų varžybos buvo skirtos ne tik robotikos entuziastams, bet ir visiems, besidomintiems technologijomis. Varžybų dalyvių ir svečių laukė specialiai varžyboms paruošta ekspozicija – pramoninio roboto ranka „Labirintas“. Robotą atgabeno Panevėžio įmonė „Profibus“, viena pirmųjų Panevėžyje dirbanti elektronikos, automatikos ir pramoninių robotų diegimo, aptarnavimo ir technologinių procesų automatizavimo srityje.

Kita Panevėžyje įsikūrusi gamykla „Harju elekter“, tarptautinėms kompanijoms gaminanti unikalias elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei, renginio dalyviams pristatė asinchroninio elektros variklio stendą, o įgyvendinanti individualiai pritaikytus inžinerinius sprendimus elektrotechnikos ir automatikos srityse įmonė „TPA“ – mokomąjį, praktiniam darbui pritaikytą stendą su „Siemens“ valdikliais. Tai vienas iš 6 STEAM centrui įmonės padovanotų stendų, kuriais galima programuoti pramonės, žemės ir namų ūkio, medicinos procesų valdymą.

„Automaton 2022“ varžybų dalyviai apdovanoti vertingais prizais, kuriuos įsteigė Panevėžio miesto savivaldybė, įmonės „Harju elekter“, „TPA“, „Eurobiuras“, taip pat Panevėžio Rotary klubas. Robotų kūrėjai džiaugėsi, kad renginio rėmėjų prizai pravers konstruojant, programuojant ir tobulinant robotus.

„Automaton 2022“ vykusios rungtys ir jų nugalėtojai:

Mini sumo

1 RG2 Ričardas Gečas
2 BOLT Matīss Buks
3 Preili Power Armands Upenieks

 

LEGO Sumo Jr.

1 ARPC “Zeimuļs” vs RVPĢ Zbigņevs Gaidis
2 Kissy Evita Daubaraitė
3 Mat Matas Martinaitis

 

LEGO Sumo

1 Demonas Benas Čeilitka
2 Turtle Ugnius Jacinkevičius
3 Deg Juras Ezerskis

 

Linijos sekimas

1 Runkelis Armandas Ozolas
2 Kinietis Deimantas Norvilis
3 Janonietis Kristina Kaupaitė

 

LEGO Linijos sekimas

1 Kęstas Emilis Vitas Navickas
2 Dangleliombas Rėjus Mikitavičius
3 Balsiai Urtė Steponaitytė

 

Linijos sekimas TURBO

1 Typhoon_B3 Nerijus Ramanauskas
2 Leila Ričardas Gečas
3 Seklys Aistis Gustas

 

Folkrace

1 M1 Armands Upenieks
2 Z1 Ričardas Gečas
3 Rendo Aistis Gustas

 

Antweight

1 Žalias Raigardas Gečas
2 Ryčka Ignas Cimnolonskas
3 Voronas Tomas Sobutas

 

Mbot futbolas (1-3 kl.)

1 Robonautai Simonas Šliažas, Karolis Bagdonas
2 Meteoras Dovydas Ulianskas, Dovydas Montrimas
3 Kosmosiukas Gustas Gumbinas, Dominykas Ulianskas

 

Mbot futbolas (4-6 kl.)

1 S&S Danas Stankevičius, Aronas Skyrius
2 Robotiniai Markas Petronis, Vėjas Musteikis
3 Katėstrofa Ana Horban, Jokūbas Marozas